Dlaczego wyciąg dwusłupowy ?

Dzięki unikalnej i kompaktowej konstrukcji wyciągi oparte o system dwusłupowy stały się bardziej przyjazne i dostępne dla szerszej grupy zainteresowanych.Zastosowanie wyciągu dwusłupowego pozwala poczynić szybsze i bardziej widoczne postępy w przypadku osób początkujących jak i doświadczonych wakeboarderów chcących doskonalić swoje umiejętności. Możliwości, które daje system wyciągu dwusłupowego:

  • Indywidualne podejście do osoby uczącej się (start , prędkość dostosowana do umiejętności uczestnika)
  • Wyciąg zapewnia ciągłą nieprzerywaną jazdę – co oznacza, że nie ma potrzeby puszczania uchwytu lub zatrzymywania się po jednym wykonanym okrążeniu.
  • W razie przewrotki osoby rozpoczynającej naukę czy ridera, który ćwiczy ewolucje, wyciąg zostaje zatrzymany i operator cofa drążek liny wyciągu do pływającego. Nie ma potrzeby wyjścia z wody, czy czekania aż uzbiera się większa ilość osób, których ma zabrać motorówka. Dzięki takiemu zastosowaniu pływanie jest dużo bardziej efektywne, co bezpośrednio przekłada się na szybszy progres i dużo większą przyjemność.
  • Obsługa wyciągów wielosłupowych, nie jest w stanie udzielić instrukcji wszystkim pływających, zazwyczaj osoba dostaje sprzęt i musi sobie radzić, przez to proces nauki jest wielokrotnie dłuższy. Jedna przewrotka przy starcie – koniec zabawy, należy udać się na koniec kolejki. Bez wykupienia indywidualnego szkolenia, fun staję się mniejszy. Kto spróbował, może ocenić.
  • Wykonywanie i ćwiczenie ewolucji dla średniozaawansowanych i zaawansowanych wakeboardzistów jest dużo przyjemniejsze i prostsze. Twoje tricki będą wyższe i bardziej stylowe niż na wyciągu wielosłupowym lub za motorówką. Nie wyjdzie Ci? Nic się nie stało. Po 10 sekundach od przewrotki startujesz na nowo i próbujesz jeszcze raz. O to właśnie chodzi!

 

Zalew „Wodna Dolina” na terenie Koszalina został wybrany jako idealne miejsce do utworzenia centrum rekreacji i sportu, w tym wyciągu do nart wodnych i wakeboardingu. Jest to działalność, która w bardzo dużym stopniu wzbogaca atrakcyjność Koszalina. Na terenie Wodnej Doliny znajdziecie również: wyznaczone miejsce do kąpieli, strzeżone przez ratowników WOPR, punkty gastronomiczne, wypożyczalnie sprzętu wodnego, boiska do siatkówki plażowej, place zabaw, siłownie zewnętrzną oraz urządzenia do ćwiczeń streetworkout.